Kalendarz zapowiedzi

Zapraszamy na
Witamy

Hasło roku 2017

Bóg rzekł: Dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Księga Ezechiela 36,26

Hasło lipca

O to modlę się, aby miłość wasza coraz bardziej obfitowała w poznanie i wszelkie doznanie.

List do Filipian 1,9

Wydarzenia

 • Czytanie Reformatora

  W piątkowe popołudnie 6 czerwca 2014 r. parafia ewangelicka w Wiśle oraz diecezjalna komisja obchodów 500 lat Reformacji zaprosiła na promocję książek do sali zborowej. Wydawnictwo wiślańskiej parafii „Luteranin” promowało książkę pt. Czytanie Reformatora. Zostały w niej zebrane teksty Jerzego Sojki, które wcześniej publikował w kwartalniku „Luteranin”.

 • Nowe centrum parafialne Effata w Drogomyślu

  W niedzielę, 25 maja 2014 r. w Drogomyślu obchodzono 226-lecie poświęcenia kościoła i dokonano oficjalnego otwarcia nowego centrum parafialnego oraz diakonijnego.

 • Konfirmacja w Międzyrzeczu

  W majowy czas, kiedy cieszymy się niezwykłym pięknem wiosennego, budzącego się świata przyrody, niezwykłej gamy barw, kolorów, zapachów, wielkiej dynamiki pogodowej - słońca, wiatru i deszczów na przemian, czasu matur - w parafiach przeżywamy konfirmacyjny czas. 4 maja 2014 r. odbyła się konfirmacja w Międzyrzeczu.

 • Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka

  17 maja 2014 r. w kościele Jezusowym w Cieszynie odbyło się ekumeniczne nabożeństwo z okazji Wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka, w ramach którego wspominano 100. rocznicę urodzin Klemensa Matusiaka – twórcy polskiego pożarnictwa na ziemi cieszyńskiej.

 • XII edycja Nagrody im. ks. Leopolda Otto

  W XII edycji Nagrody im. ks. Leopolda Otto, przyznawanej corocznie przez „Zwiastun Ewangelicki” kapituła uhonorowała trójkę laureatów. Statuetki i dyplomy 17 maja br. wręczali w Bielsku-Białej biskup Kościoła Jerzy Samiec oraz ks. Jerzy Below, redaktor naczelny dwutygodnika.


Strony: « Poprzednia 1 ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... 84 Następna »